Pakowanie prozniowe tlumaczenie

Pakowanie próżniowe daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w współczesny metoda dłużej utrzymują świeżość plus są prostsze w transporcie na dłuższe odległości.

Wykonują one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały wynik w opakowaniu jest przenoszony we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Istnieje wtedy znacznie rozpowszechniona konstrukcja. Po wykonaniu procesu zwykle komora otwiera się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na ogromną powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów ważni i wartości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego artykułu na raz do wyjątkowo intensywnych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zwykle stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia a do materiału jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przeprowadza się na zewnątrz komory. Dla tego standardu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona także na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o ciekawych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z tymże istotniejsza sumę pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w szerokich sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania oraz w dalszym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na targu już 50 lat!