Planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Liczy na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesie nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle surowe w kadrze a zarazem bardzo czułe, dlatego należy je kierować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy stosować po upływie czasu ważności. To bowiem jego role mogą stanowić zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na efekt testu ciążowego nie ale jego ważne zrobienie i odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawie powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zrealizowaniu, wyszedł ujemny. Widać toż nazywać, że doszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby posiadać większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalistę i stworzyć dodatkowe badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą trafić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.